Garanti & İade Koşulları

 

Taşıma ve Teslimat Koşulları:

Firmamızdan aldığınız ürünler aksi belirtilmediği takdirde imalatçı ithalatçı ve firmamız garantisi kapsamındadır.
İade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket edilir. Ürün iade edilmek üzere gönderilmeden önce Plasiyerimize bilgi verilip irtibata geçilmelidir. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürün mutlaka müşteriniz tarafından kontrol edilmelidir. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almamalıdır. Müşterilerimizin, eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı ürünün hasarsız olduğunu düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edilip edilmediğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakları vardır.
Zarar görmüş paketin tutanağı tutulmadığı taktirde ürün iadesi kesinlikle yoktur. Tutanak tutulmadan, bakılmadan alınan ürünler sağlam olarak kargo firması tarafından müşterimize teslim edilmiş SAYILIR. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebiriler.

Geri İade ve Teslimatı Koşulları:

Plasiyerler eğer iadeleri bizzat kendileri teslim alıyorsa ürünü kontrol etmeden almamalıdır. Herhangi bir hasar, yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde KARGOYU ALMAYINIZ ve derhal Plasiyerimizle irtibata geçiniz.
Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.
Satışını yapmış olduğumuz bütün ürünler dahil olmak üzere kullanılan, takılan, sökülen, denenen ve zarar gören ürünler iade alınmaz, değiştirilmez. Müşterilerimiz, Firmamızdan satın aldıkları ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, varsa aksesuarları ve aparatları ile beraber prosedürlerimiz dahilinde iade edebilirler.
İade edilecek ürün içerisinde iade faturası, İade sebebi, adres bilgileri mutlaka bulunmalıdır.

Sipariş İptali:

Herhangi bir sebepten dolayı verilen sipariş iptal edilmek istediğinde müşterilerimizin yapması gereken bize Plasiyerler aracılığı ile veya telefon, mail, Online Satış Sistemimizin iade bölümünden ulaşmaktır. Sipariş iptali için haklı bir gerekçe gösterilmelidir.
Sipariş iptali, ürünün kargoya verilmesinden sonra gerçekleştiği taktirde kargo masrafları müşteri tarafına yansıtılacaktır.